Svjetski dan Down Sindroma

Početkom ožujka započela je međunarodna kampanja povodom Svjetskog dana Down sindroma 21. 03. u organizaciji World Youth Alliance Europe i World Youth Alliance Hrvatska u suradnji sa Foundation Jerome Lejeune, oblačenjem različitih čarapa, a s glavnom porukom „U različitosti smo pronašli priliku". Cilj ove kampanje je podizanje svijesti o osobama s Down sindromom i njihovoj ulozi u društvu.
Datum 21. ožujka simbolizira 3 reprodukcije 21. kromosoma što je glavno genetsko obilježje osoba s Down sindromom. Želju da baš ovaj datum bude dan osoba s Down sindromom prvo su pokrenuli roditelji osoba s Down sindromom iz Europe, te su nakon druge kampanje koju su pokrenule Latinoameričke zemlje uz potporu velikog broja zemalja, Ujedinjeni narodi 10. studenog 2011.godine donijeli odluku da se 21.03. obilježi kao Svjetski dan Down sindroma.
Na nivou Hrvatske djeluje devet Udruga za Down sindrom na čelu sa krovnom organizacijom Hrvatskom zajednicom za Down sindrom.
Udruga za Down sindrom Dubrovačko-neretvanske županije od svibnja 2008. godine djeluje na području Grada i županije, okuplja 64 člana: 27 djece i mladih sa DS-om do 18 godina, 1 djevojku sa DS-om u dobi do 28 godina, dok 36 članova su roditelji.
Osnovni cilj Udruge je osigurati osobama sa Down sindromom što kvalitetniji život i senzibilizaciju društva.
Članovi Udruge s prijateljima će podržati kampanju „U različitosti smo pronašli priliku" oblačenjem šarenih čarapa i proslaviti Svjetski dan Down sindroma u subotu, 21.03. u 16.30 sati u prostorijama Udruge, Iva Vojnovića 31 u Dubrovniku.

Lutkarska predstava za djecu udruge

Volonterski klub djece OŠ Lapad pod vodstvom Ivane Klarić Ivančić i Sandre Merdžan “Lapadsko srce” priredili su za djecu ( i roditelje :)) naše udruge lutkarsku predstavu, po... više

Du Motion ove godine za djecu sa sindromom Down

  Nakon Karle Sentić i Nevija Krešića, Du Motion 5K utrka ove će se godine trčati za djecu s Downovim sindromom. Sav prihod od humanitarne 5K utrke, koja će se trčati 29. travn... više

Moja prijateljica ima Down sindrom

Udruga je u ožujku ove godine poklonila 50 slikovnica “Moja prijateljica ima Down sindrom” svim školama I vrtićima u kojima borave djeca članovi udruge te većim školama i vrt... više

Obilježavanje Svjetskog dana Down sindroma 2018

Naša udruga ove godine obilježila je Svjetski dan Down sindroma 21og ožujka u SubCity centru u Srebrenom, Župa Dubrovačka od 16 do 19 sati. Ove godine odlučili smo izaći iz naše udruge i... više

Kroz igru i smijeh obilježen Međunarodni dan Down sindroma

Udruga za Down sindrom DNŽ  je  u subotu  25.03. 2017. u svojim prostorima obilježila Svjetski dan Down sindroma.Uz djecu i roditelje ovaj dan sa nama su obilježili i predstavnik Grada ... više

Igra i zabava u hotelu Radisson Blu

U subotu 15.10.2016. članovi udruge zajedno sa svojim roditeljima, braćom i sestrama proveli su poslijepodne u hotelu Radissson Blu Resort & Spa, Dubrovnik Sun Gardens. Djeca su uživala u druženju... više

Humanitarna akcija

U humanitarnoj akciji „Osvijetlimo put djeci s Down sindromom" koju su ove godine organizirale članice Inner Wheel Cluba Dubrovnik prikupljeno je 48.000,00 Kn. Sva sredstva prikupljena ovom akci... više

Predstava za djecu s Down sindromom i prijatelje u Hotelu Hilton Imperial Dubrovnik

Međunarodnog dana Down sindroma, 21. ožujka, Udruga za Down sindrom Dubrovačko-neretvanske županije u suradnji sa Hotelom Hilton Imperial Dubrovnik i Aster – kulturnim društvom organizira... više

Božićni sajam u Luži

U mjesecu darivanja, prosincu, otvoren je Božićni sajam u Luži. I Udruga za Down sindrom Dubrovačko-neretvanske županije predstavila se je izlažući radove nastale na radionicama roditelja i djece.Prek... više

Humanitarni koncert u Sponzi

Humanitarnim koncertom „Pjesma puni život moj" prikupljeno je 8.570,00 Kn za Udrugu za Down sindrom Dubrovačko-neretvanske županijeNa inicijativu članica ženske klape „Fortuna" u subotu, 2... više

Humanitarna akcija Inner Wheel cluba Dubrovnik

U subotu, 08.06.2013.god. u organizaciji Inner Wheel cluba Dubrovnik održana je ženska humanitarna nogometna utakmica pod motom „Pružimo djeci bolji život" između ekipa DU DOC'S & Inner Whee... više

Humanitarna akcija Inner Wheel club Dubrovnik 08.06.2013.

Inner Wheel club Dubrovnik organizira žensku humanitarnu nogometnu utakmicu između ekipe DU DOC'S & Inner Wheel Dubrovnik u svrhu prikupljanja sredstava za Udrugu za Down sindrom Dubrovačko-neretv... više

Druženje u hotelu Radisson BLU

U nedjelju, 28.04.2013.god. djeca naše Udruge zajedno s roditeljima posjetila su hotel Radisson BLU Resort & SPA, Dubrovačke vrtove sunca. Nakon čašćenja slasticama i sokovima, djeca... više

Proslavljen svijetski dan Down sindroma

Članovi Udruge obilježili su Svijetski dan Down sindroma u svojim prostorima  u društvu brojnih prijatelja,uz predstavnike Grada,Županije, škola, dječijih vrtića  i mnogobrojni... više

Svečano otvaranje prostora udruge

Udruga za Down sindrom Dubrovačko-neretvanske županije 29. 12. 2012. svečano je otvorila svoje nove prostore koje je za potrebe udruge grad Dubrovnik ustupio na korištenje. U sklopu velike dona... više